Яких правил дотримуватися, якщо вам необхідно оскаржити виконавчий напис нотаріуса

При недотриманні умов певних договорів, кредитор може звернутися до нотаріуса, щоб той склав виконавчий напис.

Однак деякі люди та організації можуть зловживати таким правом, надсилаючи документ в тих ситуаціях, коли це недоречно або навіть незаконно. Саме тому потрібно знати, що робити під час отримання виконавчого напису та як його можна оскаржити.

Дізнатися більше про документ та отримати кваліфіковану юридичну допомогу ви можете тут: https://sbars.com.ua/skasuvannya-vikonavchogo-napisu-notariusa/.

Що таке виконавчий напис нотаріуса

Виконавчий напис – це документ, який складається нотаріусом. Фактично це інформування про стягнення з боржника відповідної суми грошей на користь кредитора на підставі договору або договорів, які використовуються як підтвердження взятих на себе зобов’язань.

Діє виконавчий напис протягом одного року з моменту складення. Саме за цей час потрібно пред’явити документ боржнику. В іншому разі він втратить юридичну силу та потребуватиме поновлення. Скласти виконавчий напис можна тільки впродовж 3 років після складення договору. Після того як цей період часу минув, термін позовної справи спливає.

Що робити при отриманні виконавчого напису

Якщо ви отримали виконавчий напис, не потрібно одразу його виконувати. Особливо, якщо він має певні незаконні або нелогічні вимоги. Краще за все притримуватися такого порядку дій:

  1. Звернутися за консультацією до адвоката з відповідним профілем. Спеціаліст дасть відповіді на всі ваші запитання, а також порадить, що робити далі. Також ви можете повністю передати повноваження щодо ведення справи цілком в руки адвоката.
  2. Скласти позовну заяву до суду для того, щоб визнати виконавчий напис таким, що не має юридичної сили.
  3. Скласти клопотання в суд про призупинення дії виконавчого напису. Така можливість присутня, коли відбувається судовий розгляд, яка стосується договору, що став підставою для складення напису.

Під час призупинення або скасування дії виконавчого напису з боржника знімаються будь-які попередньо накладені санкції.

Підстави для оскарження виконавчого напису

Існує дуже багато різноманітних підстав, які допоможуть успішно оскаржити виконавчий напис. До основних з них потрібно віднести:

  • в документі зазначена неправильна сума заборгованості;
  • договір, що став підставою для складення виконавчого напису, не був нотаріально засвідченим;
  • нотаріусом не було отримано документів, які вказують на виплату боргу в повному розмірі;
  • умови виконання напису суперечать українському законодавству;
  • закінчився термін позовної давності;
  • наявність діючого судового процесу щодо цієї заборгованості.

Якщо одна з цих підстав є актуальною для вас, ви можете сміливо апелювати до того, що документ потрібно призупинити або взагалі скасувати.