Як виростити яблуню з саджанця на дачній ділянці власними силами

Жоден російський чи український сад не обходиться без яблуні. Її соковиті і ароматні плоди відрізняються різноманітністю смаків.

З них можна варити варення, закочувати компоти. Досвідчені господині займаються мочінням яблук і навіть додають їх в квашену капусту.

Багато садівники купують саджанці плодових дерев і кущів оптом, грамотно розміщуючи їх на садовій ділянці. Використовуючи правила посадки, вони вирощують плодоносні сади. Щоб яблуня з саджанця почала і почала плодоносити, необхідно виконувати прості дії:

  • вибирайте деревце, яке не має зовнішніх дефектів, що проявляються наростами або іншими ушкодженнями. Уважно огляньте рослину на предмет видалення наростів;
  • не купуйте саджанці, нирки на яких вже розпустилися;
  • придатність до посадки можна перевірити підчепивши нігтем шматочок кори. Якщо оголена м'якоть має зеленуватий колір, то деревце цілком придатне до посадки;
  • міцність кореневої системи саджанця перевіряють, потягуючи його за корінці. Сильна коренева система легко витримає несильне смикання, в той час як слабка проявить себе абсолютно протилежним чином;
  • коренева система рослини повинна бути вологою. Так проявляється готовність деревця до посадки.

Купуючи саджанці плодових дерев оптом, обов'язково, звертайте увагу на вищевказані фактори.

Як виростити яблуню з саджанця на дачній ділянці

Час висаджування деревця залежить від кліматичної зони. Більш теплі регіони можуть виробляти висадку в осінній період. У смугах із середнім і суворим кліматом, посадку саджанця яблуні виробляти слід у весняний період, вони набагато краще приживаються і швидше починають плодоносити. Можна купити насіння на Яскрава і самостійно виростити саджанці в домашніх умовах.

Залежно від сорту яблуні, глибина лунки для посадки варіюється від півметра до 70 см в глибину, в той час як діаметр від 90 см до метра.

Для весняної посадки, лунку під дерево викопують з осені. Для посадки в осінній час, досить викопати її за місяць.

Незважаючи на невибагливість яблунь, грунт вони люблять з нейтральним вмістом лугу. Кислий грунт присипають вапном, але фосфорні добрива, в подальшому, не використовують. При посадці, уважно стежте за тим, щоб вапно не потрапила на кореневу систему рослини.

Підготовлену лунку на третину заповнюють гноєм або перегноєм, змішаним з мінеральними добривами. При цьому, не слід використовувати свіжий гній і азотні добрива, так як вони істотно уповільнюють зростання саджанців.