10.01.2024 18:17
При недотриманні умов певних договорів, кредитор може звернутися до нотаріуса, щоб той склав виконавчий напис.
Однак деякі люди та організації можуть зловживати таким правом, надсилаючи документ в тих ситуаціях, коли це недоречно або навіть незаконно. Саме тому потрібно знати, що робити під час отримання виконавчого напису та як його можна оскаржити.
Дізнатися більше про документ та отримати кваліфіковану юридичну допомогу ви можете тут: https://sbars.com.ua/skasuvannya-vikonavchogo-napisu-notariusa/.
Виконавчий напис – це документ, який складається нотаріусом. Фактично це інформування про стягнення з боржника відповідної суми грошей на користь кредитора на підставі договору або договорів, які використовуються як підтвердження взятих на себе зобов’язань.
Діє виконавчий напис протягом одного року з моменту складення. Саме за цей час потрібно пред’явити документ боржнику. В іншому разі він втратить юридичну силу та потребуватиме поновлення. Скласти виконавчий напис можна тільки впродовж 3 років після складення договору. Після того як цей період часу минув, термін позовної справи спливає.
Якщо ви отримали виконавчий напис, не потрібно одразу його виконувати. Особливо, якщо він має певні незаконні або нелогічні вимоги. Краще за все притримуватися такого порядку дій:
Під час призупинення або скасування дії виконавчого напису з боржника знімаються будь-які попередньо накладені санкції.
Існує дуже багато різноманітних підстав, які допоможуть успішно оскаржити виконавчий напис. До основних з них потрібно віднести:
Якщо одна з цих підстав є актуальною для вас, ви можете сміливо апелювати до того, що документ потрібно призупинити або взагалі скасувати.