Обираємо ламінат для підлоги: який буває і як не переплатити?

Одне з найпопулярніших підлогових покриттів при сучасному ремонті - ламінат. Різноманітність типів і різновидів ламінованих покриттів постійно зростає.

Їх поділяють за кількома категоріями: зовнішнім виглядом, особливостями поверхні, формою, класом зносостійкості.

Різновиди ламінату за напрямом дизайну

Дизайнери регулярно випускають нові моделі ламінату, що дають змогу якісно перетворити інтер'єр житла. Далі розглянемо найпоширеніші матеріали та допоможемо зрозуміти, який же краще купить ламінат саме для вашого дому.

Класичне дерево

Імітацією природного і живого дерева виробники ламінату займаються досить давно. Якісний ламінат багато в чому нагадує березові та дубові дошки, за зовнішніми характеристиками нічим не поступається паркету. Часто вдається точно передати все аж до малюнка, властивого окремим породам дерев.

Під шкіру

Такий ламінат має зацікавити шанувальників незвичайних і навіть вишуканих інтер'єрів. Ламінат, оформлений під крокодилячу шкіру, прийнято укладати у вітальнях і кабінетах. Деякі навіть оздоблюють ним стіни.

Зарубіжні виробники випускають дорогі моделі, що належать до преміум-класу. Серед вітчизняних виробників можна зустріти дешевші варіанти, виконані не тільки під крокодилячу шкіру, а й шкіру деяких інших рептилій.

Під метал

Цей ламінат відповідає дизайнерському напряму хай-тек, в якому велика кількість елементів, виконаних зі скла і металу. Так що ламінат під метал виглядає в таких приміщеннях цілком доречно.

Часто подібний ламінат обирають для кухні, в якій багато деталей з нержавіючої сталі. Ламінат під метал нерідко укладають у спальні підлітка. Цей різновид актуальний у великих магазинах і розважальних клубах.

Дизайнерське покриття

Такі колекції ламінату вирізняють незвичайні й непередбачувані вигини, розмаїття яскравих фарб. Дизайнери створюють ексклюзивні малюнки і фактури, щоб кожна партія була унікальною. Це підвищує вартість підлогового покриття, зате його власник може бути впевнений, що такого ламінату більше ні в кого не буде.

Види ламінату за особливостями верхнього шару

Визначаючись із придбанням ламінату, важливо проаналізувати, якою буде його зовнішня фактура. Від неї залежить, який вигляд матиме підлогове покриття.

Стандартна дерев'яна поверхня

З огляду на те, що ламінат спочатку створювали як бюджетну заміну паркету, багато хто дотепер прагне до того, щоб моделі ламінату мали максимально натуральний вигляд.

При цьому на зовнішньому шарі допускається невелика кількість заглиблень і невеликих рисок, що імітують деревні пори. Такий ламінат є гладким на дотик.

Зістарене дерево

Популярністю користуються моделі, що помітно відрізняються від нового дерева.

Ламінат намагаються зробити максимально схожим на стару деревину, яка довгий час провела на вулиці або в кімнаті з високою прохідністю. Щоб домогтися потрібного результату, на поверхні формують помітні згладжені нерівності. Це оптимальний варіант для підлогового покриття в кімнаті, виконаній у дизайнерському стилі лофт.

Текстура

Коли виробники ламінату домагаються помітних на зовнішньому шарі волокон деревини, їм вдається домогтися ефекту, коли здається, що в якості підлогового покриття використано натуральний матеріал. Отримати такий результат вдається завдяки рельєфу, який ледь проступає над поверхнею.

Яким буває ламінат за формою

Виділяють дві форми, в яких випускають ламінат. Він може бути прямокутним або квадратним, що більше нагадує плитку.

Прямокутна форма

Такий вигляд має переважна більшість моделей ламінату. Це довгі дошки, що мають довжину до двох метрів. Такий тип ламінату дуже зручний, коли потрібно його укласти в просторому приміщенні. Якщо пристосуватися, на укладання не піде багато часу.

Квадратна форма

За допомогою подібних ламінованих поверхонь вдається створювати складні та незвичайні візерунки. Для цього виробники роблять ламінат у вигляді квадратів, що нагадують плитку. Вартість таких моделей на порядок вища, зате не потрібно укладати підкладку.

За рахунок невеликого розміру укладати такий ламінат простіше, але в кімнаті значної площі для цього може знадобитися занадто багато часу.

Існуючі класи зносостійкості

Під час купівлі ламінату неодмінно уточніть, який у нього клас зносостійкості. За цим показником можна визначити, яким буде граничне навантаження на покриття. Чим вищий клас, тим більше навантаження він здатний витримати.

Існує три класи побутового ламінату:

  • 21 - призначений для укладання тільки там, де практично ніхто не ходить, наприклад, під шафою. Навіть при виконанні цих умов середня тривалість служби всього два роки.
  • 22 - призначений для тих самих місць, що й попередній клас, але служить у середньому чотири роки.
  • 23 - експлуатується від 4 до 6 років. Допускається його укладання в коридорі або на кухні.

Популярність побутових марок ламінату значно впала через невеликий термін служби цього покриття. Більшість покупців віддають перевагу офісному ламінату:

  • 31 - з усіх різновидів офісного ламінату найбільш нестійкий варіант. В офісі його термін служби становить не більше трьох років, а ось у квартирі цілком здатний прослужити близько 10 років.
  • 32 - якщо в офісі такий ламінат протримається до п'яти років, то у звичайній квартирі середній термін його служби становить 15 років.
  • 33 - ще більш стійке і надійне покриття. Його термін служби в офісному приміщенні сягає шести років, а у квартирі - 15-20.
  • 34 - такий клас ламінованого покриття називають ще спортивним. Щодня воно здатне витримувати навантаження до однієї тисячі осіб без скорочення терміну експлуатації. Найчастіше його укладають не у квартирах, а в торговельних центрах, спортивних комплексах і адміністративних будівлях.

Що вищий клас покриття, то дорожче воно коштує, але й довше прослужить. Сукупність усіх цих факторів потрібно враховувати, обираючи ламінат, на користь якого буде зроблено вибір.