Найцікавіші твори сучасної української літератури: з якими книгами варто познайомитися

Українську літературу вважаюсь сучасною від початку здобуття України незалежності від 1991 року.

Основною характеристикою сучасності є вираження письменниками сучасних проблем та відход від радянських принципів.

Основні характеристики сучасної літератури

Щоб зрозуміти наглядно, потрібно подивитися літературу на https://bookking.com.ua/suchasna-proza/ сучасних українських письменників. У новому поколінні немає радянських принципів, література стала більш свободною, відкритою до читача. Почали розповідати про такі заборонені тематики як голодомор, особисті стосунки між жінкою та чоловіком. З'явилися нові стилістичні прийоми, деякі творці дозволяють собі ненормативну лексику та суржик. Основні проблеми, які розкривають - соціальні та історичні.

Формування сучасної літератури стало з відходом радянських правил, письменники відійшли від політики та літературі стала більш самодостатня. Перебудова початку 90-х років дозволила використати нові стилістичних прийомів та затронути теми, які раніше були заборонені. Відомими стали письменники, що не могли бути надруковані за радянських часів. Настав їх час.

Віднині, сучасні творці знайшли спосіб вираження у своїх книгах. Вони почали об'єднуватися у групи, відкривати різні клуби та суспільства. Якщо говорити про лідерів зародження сучасної літератури, то необхідно розказати про Миколу Рябчука. На початку 90-х він був редактором журналу "Сучасність". Саме він відбирав твори, які були максимально спрямовані у європейському напрямку. Завдяки Рябчуку, Україна отримала десятки талановитих письменників. З того часу почали організовувати різноманітні культурні фестивалі.

Саме Перебудова стала революцією в українському літературному жанрі. Незалежні та свободні письменники стали конкурентами класичних радянських авторів. На рівні з державними книжковими програмами відкриваються частні книгарні, в яких сучасні автори змогли продавали свої творіння. Про них стали дізнаватися по всій країні. Проте гонорари творців залишилися на низькому рівні, тому, щоб заробити на прожиття, письменники продовжили друкуватися в антологіях та журналах. З'явилися благодійні літературні проєкти, завдяки яких автори змогли продовжити писати.

Основною відміною сучасної української літератури стало зниження патріотичного настрою, яке було типовим для соцреалізму. Автори, разом з незалежнiстью країни, отримали відміну цензури, а сама література стала тільки видом мистецтва.