Яким має бути ідеальний кухонний стіл: корисні поради щодо його вибору

Обідній стіл – основний предмет обстановки на кухні або їдальні. Саме за таким столом збирається вся родина, щоб поїсти та поспілкуватися.

А в малогабаритних кухнях обідній стіл виконує додаткову функцію і може бути робочою поверхнею, на якій готується їжа. Звернувшись до інтернет магазин меблів, можна ознайомитися з асортиментом столів, звертаючи увагу на характеристики кожної моделі та її вартість. Ціна меблів в Україні залежить від багатьох факторів, які також слід брати до уваги при виборі обіднього столу. Перш ніж купити обідній стіл, слід вивчити їх види та особливості.

Поради щодо вибору

Насамперед необхідно визначитися з оптимальним розміром столу. Зрозуміло, розміри стільниці мають бути досить більшими, щоб вся родина могла збиратися за одним столом. Але в той же час не можна забувати про такий важливий параметр, як площа кухні. Оптимальною шириною стільниці вважається показник у діапазоні 0,8 – 1 м. Якщо стіл виявиться ширшим, спілкуватися під час трапези буде незручно. А на вужчій стільниці всім присутнім за столом буде складно розмістити свої прилади, не завадивши сусідові навпроти.

Класичною формою столу вважається прямокутник. Така модель займе багато місця на кухні. У той же час за круглим столом при порівняно невеликих розмірах може вміститися вся родина. Так, наприклад, для сім'ї із 6 осіб буде достатньо столу діаметром 1,3 м.

Щоб відсуваючи стільці від столу, не доводилося чіплятися ними за інші меблі, потрібно, щоб навколо столу залишався ще 1 м вільного простору з усіх боків.

Якщо площа кухні дуже мала і місця для розміщення обіднього столу практично не залишається, можна використовувати складні столи. Такий стіл є невеликою стільницею, прикріпленою до стіни або підвіконня. Коли потрібно їсти, кришка піднімається, а після трапези опускається знову. У складеному вигляді такий стіл зовсім не займає місце кухні.

Матеріали

Для виготовлення обідніх столів найчастіше застосовуються такі матеріали:

  1. Дерево. Це дуже міцний матеріал, що прослужить десятки років. А ще такі столи чудово виглядають, гармонійно вписуються в класичний стиль інтер'єру.
  2. Ротанга. Цей матеріал відрізняється своєю легкістю та міцністю. На стільницю зазвичай кладуть товсте скло для покращення експлуатаційних якостей.
  3. Загартоване скло. Матеріал дуже міцний та практичний, призначений для тривалого використання. Такий стіл зорово не захаращує простір.