Будівництво сонячної станції: ціна та терміни окупності

Як швидко підприємство може отримати ел. станцію сонячну — будівництво та запуск в експлуатацію, скільки потрібно коштів та як швидко вони окупляться

Енергетична криза значно збільшила обсяги будівництва СЕС, в Києві власні фотоелектричні установки монтують великі виробництва, торгово-розважальні центри, автозаправні комплекси. Оцінимо, наскільки вигідно встановити СЕС, яка буде працювати на компенсацію власного споживання, скільки потрібно коштів та як швидко вони повернуться.

Будівництво СЕС в Києві: скільки це буде коштувати?

Сьогодні вартість 1 кВт потужності сонячної електростанції в Україні коливається від 450 до 600 доларів. Такий досить великий розкид цін можна пояснити кількома факторами:

  • Потужність станції — що вона вища, то загальний бюджет буде вищим. Але при цьому вартість 1 кіловата потужності знижуватиметься, адже компанія-інсталятор зможе закупити все необхідне обладнання за оптовими цінами.
  • Особливості монтування сонячних панелей — при наземному монтажі вартість робіт буде нижчою, адже практично всі операції можна виконати, не залучаючи спеціалізовану будівельну техніку. Дахова СЕС коштуватиме дорожче, адже доведеться не лише підіймати все обладнання на значну висоту, а й створювати спеціальну систему кріплення для сонячних панелей. Крім того, збільшиться вартість роботи монтажників, яким доведеться доплачувати за виконання висотних робіт.
  • Тип обладнання, яке використовуватиметься — найбільший вплив, звичайно, матиме торгова марка, але при цьому не варто гнатися за європейськими чи американськими брендами. Особливо, коли йдеться про сонячні панелі, китайські виробники можуть запропонувати дуже якісні та продуктивні моделі, які коштуватимуть суттєво нижче. Крім того, практично всі європейські та американські компанії використовують фотомодулі, вироблені в Китаї, тому ціна готової панелі буде вищою. До того ж на вартість також впливатиме тип сонячних панелей, який буде обрано — моно- чи полікристалічні. Перші дорожчі, але вони краще працюють при поганих погодних умовах, особливо це дуже помітно взимку.
  • Відстань, на яку доведеться доставити обладнання для монтажу — якщо хочете заощадити — шукайте компанії, які працюють (або мають представництва) у вашому регіоні. Шляхом скорочення плеча доставлення та витрат на утримання будівельної бригади можна знизити загальні витрати на будівництво СЕС.
  • Особливості проєкту СЕС — наприклад, проводитиметься підключення СЕС до централізованої енергосистеми для роботи за зеленим тарифом або Net Billing. В цьому випадку потрібно проводити узгодження проєкту з Обленерго та оплачувати приєднання до загальних електромереж. Це не лише збільшує вартість, а й може суттєво загальмувати реалізацію проєкту загалом.

Завдяки накопиченому досвіду та відновленню ланцюжків постачання обладнання компанії-інсталятори готові виконати будівництво СЕС в Києві//rayton.com.ua/budivnytstvo-sonyachnyh-elektrostantsij під ключ протягом 1-3 місяців, а дуже потужних об'єктів із встановленням панелей на даху — протягом 4-5 місяців.