Перелік основних різновидів телевізійного кабелю: що треба знати

Практично в кожному будинку і навіть у багатьох офісах і зонах очікування використовується телевізор. Для підключення до джерела сигналу використовується телевізійний кабель.

Від правильності підбору цього виробу залежить як можливість реалізації ТВ-системи при помірних витратах, а й якість сигналу, його стійкість при зовнішніх перешкодах тощо.

Суть та конструкція кабелю для антени

Антенний кабель — це провідник електричного сигналу, який приймається односторонньо телевізором, де перетворюється на ТЕЛЕтрансляцію. Він може з'єднувати телевізор не тільки з телеантеною, але й з ТВ-приставкою або тюнером. Відповідно, використовується як аналогового, так і цифрового телебачення. Нещодавно цей тип кабельно-провідникової продукції був чи не найпоширенішим і затребуваним у всьому світі. Незважаючи на те, що є багато інших провідників з більш сучасними технологіями, телевізійний кабель, як і раніше, залишається затребуваним через такі властивості:

  1. Дешевизна.
  2. Невелика вага.
  3. Повноцінна гнучкість, що особливо зручно при монтажі у приміщеннях складної конфігурації.
  4. Абсолютна безпека.
  5. Легкий монтаж та швидке підключення телевізійного кабелю.

Незалежно від того, який телевізійний кабель ви вирішили обрати, усі вони мають схожу структуру https://electrica-shop.com.ua/kabe-televizionnyiy-TV:

  1. Головний внутрішній провідник. Він може бути у вигляді багатожильного дроту, однієї великої жили, спірального дроту, мідної трубки.
  2. Ізоляційна оболонка, виготовлена з поліетилену, спіненого ПВХ або фторопласту. Також ізоляція може бути представлена повітряним прошарком, що знерухомлює зовнішній і внутрішній провідники.
  3. Зовнішній електропровідник. Виготовлений з фольги, металевого обплетення, найтоншої плівки з алюмінію, гофротрубки, дроту, покладеного витками з певним кроком.
  4. Зовнішня оболонка. Для неї використовують ПВХ, фторопласт або світлостабілізований поліетилен.

Якщо кабель розрахований на застосування в умовах сильних перешкод, в ньому буде чотирикратна екранізація: два шари фольги і пара шарів металевого обплетення. Для окремих різновидів телевізійних кабелів для цифрового телебачення застосовується екран — спеціалізована металева сітка. Вона необхідна для захисту сигналу, що йде по кабелю, від електромагнітних перешкод і зовнішніх сигналів, інакше званих шумом.

Який телевізійний кабель кращий?

Відповідь на питання визначається сферою використання, ціною та завданнями, що покладаються на кабельно-провідникову продукцію. На сьогодні в магазинах пропонують такі види антенного кабелю:

  1. Коаксіальний. Широко застосовується, поширеніший, ніж інші різновиди. У всіх телевізорах старого зразка та більшості нових моделей є роз'єм під такий провідник. Виріб відрізняється стандартними базовими параметрами, підходить для приєднання стаціонарних антен до телевізора. У структурі коаксіального кабелю компоненти електромагнітного поля розташовуються ізольовано один від одного для захисту від впливу електромагнітного випромінювання зовні та від втрати власного поля. Сигнал надходить лише з внутрішньої жили.
  2. Композитний. Складається із трьох провідників: один для відеосигналу, два — для стереосигналу. Головною сферою застосування є підключення відеообладнання, старих версій приставок для моніторів та телевізорів. Цей різновид розрахований на передачу виключно аналогового сигналу. Роз'єм на кабелі в народі називають «тюльпан» за три провідники з різним кольоровим позначенням.
  3. Компонентний. Це телевізійний кабель для супутникової антени та цифрового телебачення. Також складається з трьох провідників, але вони здатні передавати відеосигнал. Передбачено комплектацію допоміжним набором для підключення аудіо. Важливо звертати увагу на колірну індикацію дротів.
  4. DVI, HDMI. Призначені для забезпечення відеоряду із підвищеною якістю. На ТВ-приймачі для нього має бути відповідний порт. Важливо, що DVI не дає звуковий ряд, для цього потрібен саме кабель HDMI. Ці кабелі використовуються на нових моделях телевізійних приставок та ігрових консолях.

Вибирати кабель телевізійний необхідно з урахуванням особливостей вашого обладнання, бажаної якості сигналу та допустимого бюджету.