Основні різновиди алюмінієвих труб та особливості їх використання

Алюміній – це метал, що використовується у різних сферах діяльності людини. Він має гарні характеристики, тому вироби будуть слугувати довго.

Зверніть увагу на алюмінієві труби, що зарекомендували себе з найкращої сторони. Трубопровід буде відповідати усім встановленим вимогам.

Різновиди алюмінієвих труб

У продажу можна знайти різні види такої продукції. Роздивимося типи труб з алюмінію більш детально:

  1. Труби, що виготовляються методом холодної деформації поверхні. Для виробництва такої продукції використовуються круги з алюмінію, які витягують та калібрують. У результаті виходить труба з алюмінію, діаметр якої оптимальний. Технологія являється практичною, але вартість виробів висока.
  2. Пресовані алюмінієві труби. Заготівлю з алюмінію під високим тиском проштовхують скрізь спеціальну матрицю. Щоб метал отримав необхідну форму, потрібно нагріти його до оптимальної температури. Готові труби добре витримують різноманітні негативні фактори, їх можна анодувати.
  3. Зварні труби. Потрібно взяти лист металу відповідної довжини та товщини. Його загинають у ідеальну окружність, зварюють сторони між собою. Щоб виріб отримав механічну міцність, шов підвергають гарячому відпуску. Методика дуже популярна, тому вона найчастіше використовується у сучасному виробництві продукції з алюмінію.

Також труби, які виконані з алюмінію, поділяються на тонкостінні та товстостінні. Інші категорії менш популярні, тому вони не часто використовуються у будівництві та інших сферах діяльності.

Використання труб з алюмінію

Така продукція дуже популярна у наш час. Метал не потребує особливого технічного обслуговування, його легко монтувати, перевозити. Вартість труб доступна, тому ними часто користуються для вирішення різних завдань.

Труби з алюмінію часто використовують у сільськогосподарських гілках, особливо під час монтажу дренажних систем. Метал витримує контакт з водою, слугує максимально довго. Сільськогосподарські культури не впливають на нього негативно.

Під час добутку нафти бурові висотки створюють саме з таких труб. Метал не буде деформуватися від дії нафтових продуктів, йому не страшні негативні фактори. Також у алюмінію висока пропускна здатність, тому пробки у системі не з’являться.

Дуже часто такими трубами користуються, щоб створити систему вентиляції. Матеріал відрізняється не дуже щільною структурою, тому його можна свердлити. За допомогою болгарки ви легко придасте трубам потрібну довжину.