Для чого необхідні безперебійники: їх особливості та правила встановлення

altНа жаль, перепади напруги виникають практично на кожному об’єкті. Вони можуть стати причиною того, що різноманітні прилади зламаються.

Важливо купити безперебійники, що дозволять виключити такі проблеми. Роздивимося більш детально особливості таких пристроїв.

Види безперебійників

У продажу неможливо знайти універсального джерела безперебійного живлення. Варто приймати до уваги призначення приладу, а також можливі перебої. Ви можете зробити вибір на користь таких товарів:

  1. Резервні прилади. Їх конструкція максимально проста, а вартість доступна. Прилад підійде для тих об’єктів, де електричне живлення рідко зникає. Достатньо 15 мс, щоб живлення перейшло на резервне джерело. Але варто пам’ятати, що такий безперебійник не зможе стабілізувати напругу у електромережі.
  2. Лінійно-інтерактивні моделі. Це оптимальний варіант для тих об’єктів, де електрична напруга нестабільна, електроенергія дуже часто вимикається. У лінійно-інтерактивних пристроях є батарея, що накопичує енергію. До того ж, такі прилади можуть стабілізувати рівень напруги. Вкладені у придбання агрегату гроші виправдають себе у подальшому.
  3. Безперебійники онлайн. Без таких приладів неможливо обійтися, якщо мова йде про об’єкти, де напруга зникає регулярно. Джерела безперебійного живлення можуть отримати енергію від батареї або ж від головних джерел. Усі показники будуть стабілізовані, тому вартість таких товарів висока.

Якщо мова йде про використання ДБЖ у побуті, достатньо простих моделей пристроїв. Але на підприємствах знадобляться максимально якісні та надійні прилади, що ефективно справляться з своїми основними задачами.

Як обрати рівень потужності безперебійника?

У продажу запропоновано багато обладнання, що відрізняється конкретним рівнем потужності. Варто пам’ятати, що цей показник повинен перевищувати потужність підключеного обладнання на 30%. До того ж, є інші рекомендації, що варто прийняти до уваги:

  • звичайним комп’ютерам достатньо ДБЖ потужністю до 1 000 Вт;
  • для захисту локальних мереж і серверів потрібно обладнання, потужність якого варіюється від 1 000 до 5 000 Вт;
  • якщо на об’єкті дуже багато серверів та різноманітного обладнання, потужність джерела безперебійного живлення повинна бути максимальною.

Обов’язково купіть ДБЖ, щоб захистити встановлене на об’єкті обладнання від непередбачуваного виходу із строю!